Në Gjilan inaugurohet edhe objekti i ri i Shkollës së Arteve

Gjilani

Në Gjilan inaugurohet edhe objekti i ri i Shkollës së Arteve

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 13:27
Në Gjilan inaugurohet edhe objekti i ri i Shkollës së Arteve

 Kryetari në detryrë i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka bërë sot inaugurimin edhe të objektit të ri të Shkollës së Arteve.

“Ky objekt do të jetë i gatshëm për disa ditë, por qëllimi i viztës është që të bartet aseti tek drejtori i shkollës, tek prindërit dhe nxënësit.

Ky objekt është më i miri në regjion, i cili përpos edukimit, ka edhe salla të vogla e të mëdha dhe programe sipas nevojave të nxënësve e mësëmdhënësve. Arsyeja e dytë është përshëndetëse me ju, meqë pas disa ditësh do ta dorëzojë detyrën e kryetarit të Komunës. Ju falënderoj shumë për bashkëpunimin e madh", ka thënë Haziri.

Drejtori i shkollës së muzikës, Kushtrim Jakupi, e ka falënderuar kryetarin Haziri për bashkëpunimin që të jetësohet shkolla e arteve, si një objekt super modern.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat