Alban Hyseni: Do ta realizojmë transferin maksimal për ta ndihmuar Drinor Gashin

Gjilani

Alban Hyseni: Do ta realizojmë transferin maksimal për ta ndihmuar Drinor Gashin

Më: 18 janar 2022 Në ora: 17:57
Alban Hyseni

Kryetari i Gjilanit, Alban Hyseni ka njoftuar se do të realizojnë transferin maksimal të lejuar me ligj për ta ndihmuar të riun nga ky qytet, Drinor Gashin, i cili vuan nga një sëmundje e rëndë.

Hyseni ka bërë thirrje për të gjithë ata që kanë mundësi të ndihmojnë Drinorin.

Postimi në Facebook:

“Me të marrë lajmin për rastin e të riut nga Qyteti i Gjilanit, Drinor Gashi, i cili pas një sëmundje të rëndë u detyrua që për shërim të udhëtojë në shtetin e Turqisë. Kemi kontaktuar menjëherë organet kompetente në Komunën e Gjilanit, për të realizuar transferin maksimal të lejuar me ligj nga Zyra e Kryetarit.”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat