E tmerrshme/ Lumi në fshatin e Gjilanit mbushet me gjak

Gjilani

E tmerrshme/ Lumi në fshatin e Gjilanit mbushet me gjak

Më: 6 prill 2022 Në ora: 08:58
Lumi në fshatin e Gjilanit

Një banor i fshatit Malishevë të komunës së Gjilanit ka dërguar pamje të lumit të fshatit i cili ka marrë ngjyrën e kuqe. I njëjti pretendon se një thertore po i hedh mbetjet në lum.

Lidhur me rastin, shefja e kabinetit të kryetarit të Gjilanit Arbenita Sopi, tha se inspekcioni ka dal në vendin e ngjarjes dhe raste të kësaj natyre ka pasur gjatë ditës së djeshme edhe në lokacione tjera në komunën e Gjilanit.

“Është e njoftuar për rastin drejtoresha e Inspekcionit dhe e ka dërgu një ekip në vendin e ngjarjes”, tha Sopi.

Sipas banorit, fotografitë janë realizuar mëngjesin e sotëm.

Image
Lumi në fshatin e Gjilanit
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat