Nis asfaltimi i rrugës “15 Qershori” në Gjilan

Gjilani

Nis asfaltimi i rrugës “15 Qershori” në Gjilan

Më: 18 korrik 2022 Në ora: 12:44
Foto nga vendi i ngjarjes

Komuna e Gjilanit është një prej qyteteve nga ku pati më së tepërmi ikje të qytetarëve përgjatë vitit që lamë pas.

Ikja e të rinjve nga Gjilani vërehet edhe kurdo që dikujt i bie të vizitojë këtë vend.

Por ajo çfarë bie në sy në këtë qytet është edhe fakti se sa pak është punuar, duke mos llogaritur fare këtu ndërtimet e shumta e kaosin urbanistik të ndodhur viteve të fundit.

Sot kryetari i ri i Gjilanit më në fund njoftoi për një punë të mirë në shërbim të qytetarëve.

Ai njoftoi se po bëhet shtrimi i asfaltit në rrugën “15 Qershori”, apo një nga rrugët kyçe të Gjilanit me lagjen Dardania, apo një prej lagjeve më të frekuentuara.

Kryetari i kësaj komune tha se është gjithmonë në zbatimin e kërkesave dhe nevojave të qytetarëve të Gjilanit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat