Komuna e Gjilanit ua mundëson qytetarëve të japin kontributin e tyre online

Gjilani

Komuna e Gjilanit ua mundëson qytetarëve të japin kontributin e tyre online

Më: 8 nëntor 2022 Në ora: 16:06
Foto ilustrim

Për herë të parë komuna e Gilanit ua mundëson qytetarëve të japin kontributin e tyre online në procesin e konsultimeve publike

Komuna e Gjilanit përmes një postimi në Facebook njofton se për herë të parë ua mundëson qytetarëve të japin kontributin e tyre online në procesin e konsultimeve publike, ka thënë drejtoresha e Administratës së Përgjithshme, Doruntina Hasani.

Nga Zyra për Qeverisje të Mirë, e cila funksionon në kuadër të Zyrës së Kryeministrit, bazuar në Rregulloren për Standardet Minimale për Procesin e Konsultimit Publik, është lansuar platforma online për konsultime publike të cilën mund ta përdorin të gjitha institucionet e Republikës së Kosovës.

Komuna e Gjilanit, për herë të parë filloi me përdorimin e kësaj platforme, me qëllim që t’u mundësohet qytetarëve dhe të gjitha palëve të interesuara që t’i shprehin edhe online qëndrimet e tyre lidhur me aktet e dokumentet që janë në proces të aprovimit nga Komuna”, ka thënë drejtoresha Hasani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat