Me hark dhe 6 shigjeta në aeroportin e Prishtinës, ndalohet 'Robin Hudi'

Kronikë e zezë

Me hark dhe 6 shigjeta në aeroportin e Prishtinës, ndalohet 'Robin Hudi'

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 07:41
Ilustrim

Në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” mbrëmjen e së enjtes është ndaluar një person nga Policia, me nënshtetësi kosovare, pasi ai po hynte në vend i armatosur rrezikshëm.

Dogana ka kontrolluar valixhen e pasagjerit dhe ka vërejtuar sende të çuditshme brenda tij, që përmbushnin kriterin për armët.

Pas hapjes së valixhes, brenda u gjet një hark i stërmadh me gjashtë shigjeta nga 78 centimetra, të cilat janë konfiskuar menjëherë.

Policia e Kosovës njoftoi se “i dyshuari është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është liruar me procedurë të rregullt”, pas sqarimit të situatës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat