Vetura godet një këmbësor në Hajvali, dërgohet në spital

Kronikë e zezë

Vetura godet një këmbësor në Hajvali, dërgohet në spital

Më: 4 dhjetor 2020 Në ora: 08:57
Ilustrim

Një veturë ka goditur një këmbësor në mëngjesin e sotëm në rrugën Prishtinë-Gjilan,saksisht në fshatin Hajvali-Prishtinë.

Sipas të dhënave, këmbësori ka pësuar lëndime trupore i cili është dërguar për trajtim mjekësor.

Rastin e ka konfirmuar për media, zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 07:30 në rrugën Prishtinë-Gjilan,saksisht në fshatin Hajvali-Prishtinë ka ndodhur aksident komunikacioni rrugor me lëndime trupore,ne mes të një automjeti dhe një këmbësori.

Si pasojë e aksidentit këmbësori ka pësuar lëndime dhe njëjti është dërguar për trajtim mjekësor. Me rastin po merret njësiti i trafikut”, tha ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat