Përleshje masive në Cernicë, përdoret edhe arma

Kronikë e zezë

Përleshje masive në Cernicë, përdoret edhe arma

Më: 3 janar 2021 Në ora: 22:56
Ilustrim

Janë arrestuar gjashtë të dyshuar meshkuj, të cilët pas një mosmarrëveshje rreth orës 21.00 me 1 janar në fshatin Cernicë të Gjilanit janë përleshur në mes vete.

Policia njofton se gjatë përleshjes është përdorur edhe një pistoletë me gaz. Si pasoj e rrahjes, është lënduar viktima femër kosovare dhe disa nga të dyshuarit, të cilët kanë pranuar tretman mjekësor.

Në vendin e ngjarjes është konfiskuar pistoleta, një pushkë gjuetie me dy fishek dhe 7 gëzhoja.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar për veprën lëndim i rëndë trupor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat