Aksident trafiku në Rogovë, vozitësi gjatë tejkalimit godet shtyllën elektrike

Kronikë e zezë

Aksident trafiku në Rogovë, vozitësi gjatë tejkalimit godet shtyllën elektrike

Më: 10 janar 2021 Në ora: 16:11
Ilustrim

Një aksident trafiku mes dy veturave ka ndodhur sot në fshatin Rogovë. Si pasojë një person ka pësuar lëndime të rëndë.

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur, zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjakovës, Nysret Gjurkaj.

Ai ka thënë se gjatë tejkalimit, vozitësi ka humbur kontrollën dhe ka dalur nga rruga, ku si pasojë ka goditur shtyllën elektrike të betonit, ndërsa ka dëmtuar edhe një veturë të cilën e kishte tejkaluar.

“Sot rreth orës 14:00, Në fshatin Rogovë ka ndodh aksident trafiku në mes dy veturave të cilat ishin duke lëvizur në drejtim të fsh Romajë, ku gjatë tejkalimit vozitësi humb kontrollën mbi automjetin e tij dhe del nga rruga duke goditur shtyllën elektrike të betonit, ndërsa dëmton veturën të cilën kishte qenë duke e tejkaluar. Nga ky aksident pëson lëndime të rënda (frakturë në këmbë) vet shkaktari i aksidenti”, ka thënë ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat