Aksident trafiku në Frashër të Mitrovicës, ka të lënduar

Kronikë e zezë

Aksident trafiku në Frashër të Mitrovicës, ka të lënduar

Më: 18 janar 2021 Në ora: 09:57
Foto Ilustrim

Dje gjatë ditës është shkaktuar një aksident trafiku në mes dy veturave.

Shkak për shkaktimin e këtij aksidenti, sipas një dëshmitari ka qenë shpejtësia e madhe.

Në aksident kanë qenë të përfshira dy automjete, njëra e tipit opel corsa ndërsa tjera një veturë taksie e tipit wolkswagen.

Sipas deshmintarit ka pasur edhe të lënduar në këtë aksident ndërsa në vendin e ngjarjes kanë dalur edhe Policia e Kosovës.

Ndryshe pas fillimit të borës dhe formimit të ngritësave, numri i aksidenteve të trafikut është rritur.

Organet e sigurisë kanë bërë apel që të shtohet kujdesi në rrugë, dhe veturat të jenë të pasiura me paisje të dimrit. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat