Falsifikuan para, në pranga katër persona

Kronikë e zezë

Falsifikuan para, në pranga katër persona

Më: 26 janar 2021 Në ora: 16:20
Ilustrim

Menjëherë njësitet relevante tё Stacionit Policor nё Pejё, kanё dalë nё vendngjarje, dhe pas njё pune operativo-hetimore, më datë 25.01.2021, kanë arritur tё identifikojnë dhe arrestojnë katër (4) persona tё dyshuar:

Policia e Kosovës, Stacioni Policor nё Pejё, me datё 23.01.2021, nga viktimat e rastit ёshtё informuar në orën 14:20, nё dy (2) kёmbimore në rrugën ‘Eliot Engel’ nё Pejё, dy (2) persona tё panjohur kanë bёrё këmbimin nga dymijë e pesëqind e (2500) dollarëve amerikanë, tё cilat i kanë këmbyer në valutën euro.

Menjëherë njësitet relevante tё Stacionit Policor nё Pejё, kanё dalë nё vendngjarje, dhe pas njё pune operativo-hetimore, më datë 25.01.2021, kanë arritur tё identifikojnë dhe arrestojnë katër (4) persona tё dyshuar:

· Z.K. i lindur në vitin1982

· H.K. i lindur në vitin1988

· E.K. i lindur në vitin 1988

· E.K. i lindur në vitin1984

Te njёri nga tё dyshuarit janё gjetur dhe sekuestruar katërmijë e pesёdhjetё (4050) euro. Pas intervistimit nga hetuesit tё dyshuarve me vendim tё prokurorit tё shtetit iu ёshtё caktuar masa e ndalimit prej 48- orësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat