Përdorte kartëmonedha të falsifikuara, arrestohet 25 vjeçari në Fier

Kronikë e zezë

Përdorte kartëmonedha të falsifikuara, arrestohet 25 vjeçari në Fier

Më: 28 janar 2021 Në ora: 11:14
Foto ilustrim

Një 25 vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi dyshohet se në disa raste ka përdorur kartmonedha euro të falsifikuara.

Mësohet se është arrestuar E.N., 25 vjeç, banues në Mamaj, Tepelenë.

“Ndalim i këtij shtetasi u bë pasi në datë 25.01.2021, ka furnizuar me karburant automjetin tip “Opel” në një pikë karburanti në lagjen “1 Maji”, Fier, dhe pagesën e ka bërë me një kartëmonedhë 50 euro e dyshuar e falsifikuar.

Gjithashtu, në datë 26.01.2021, ky shtetas ka blerë produkte në një dyqan në Mallakastër me kartëmonedhë 50 euro të dyshuar të falsifikuar”, njofton policia.

U sekuestrua në cilësinë e provës materiale automjeti tip “Opel” dhe dy kartëmonedha 50 euro të dyshuara të falsifikuara.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Falsifikimi i monedhave”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat