Aksident trafiku në Klinë, lëndohen pesë persona

Kronikë e zezë

Aksident trafiku në Klinë, lëndohen pesë persona

Më: 2 shkurt 2021 Në ora: 11:33
Foto ilustrim

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Klinë.

Pesë persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti ku të përfshira ishin pesë vetura.

Aksidenti ndodhi saktësisht në fshatin Rixhevë të Klinës, ndërsa shkaktuar dyshohet të ketë qenë mos-përshtatja e shpejtësisë me kushtet e rrugës.

Rreth orës 09:00 në fshatin Rixhevë ka ndodhur një aksident trafiku. Në këtë aksident kanë qenë të involvuara pesë vetura dhe si pasojë janë lënduar pesë persona. Ata janë dërguar për tretman mjekësor. Shkaktar i aksidenti dyshohet se janë kushtet atmosferike, shpejtësia, mospërshtatja e shpejtësisë me kushtet e rrugës”, ka thënë zëdhnësi i policsië për rajonin e Pejës, Driton Rugova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat