E merr veturën me qira, e shet në Shqipëri

Kronikë e zezë

E merr veturën me qira, e shet në Shqipëri

Më: 20 shkurt 2021 Në ora: 11:19
Ilustrim

Policia ka njoftuar se një person i dyshuar veturën e marr me qira e dërgon për ta shitur në Shqipëri.

Vetura është lokalizuar ne Shqipëri, ku e njëjta nga autoritete shqiptare është sekuestruar.

Tani gjendet nën mbikëqyrjen e policisë së Shqipërisë.

“Drejtoria për Hetimin e Krimit te Organizuar, përkatësisht Njësia e Auto-Krimeve, pas pranimit të një informate nga Stacioni Policor Lipjan se i dyshuar mashkull kosovar, ka marrë veturën AUDI Q8 me targa lokale, me qira nga një kompani ‘Renta a CAR’ dhe dyshohet se veturën në fjale e ka shitur ne territorin e Shqipërisë. Vetura është lokalizuar ne Shqipëri, ku e njëjta nga autoritete shqiptare është sekuestruar dhe tash gjendet nën mbikëqyrjen e policisë së Shqipërisë”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat