Aksident trafiku në rrugën Podujevë-Merdare, tre persona të lënduar

Kronikë e zezë

Aksident trafiku në rrugën Podujevë-Merdare, tre persona të lënduar

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 17:04
Foto ilustrim

Një aksident trafiku ka ndodhur në rrugën magjistrale Podujevë-Merdare, ku për pasojë tre persona janë lënduar.

Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

“Sot rreth orës 15:30 në magjistralen Podujevë-Merdare, ka ndodhur një aksident rrugor ku janë përfshirë dy automjete. Bazuar në të dhënat fillestare, si pasojë e aksidentit janë lënduar 3 persona”, ka bërë të ditur zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ahmeti ka thënë se të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor, ndërsa me rastin po merren hetuesit e njësitit të trafikut rajonal.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat