Me armë të shkurta e maska, dy persona grabitin zyret e KEK-ut në Prizren

Kronikë e zezë

Me armë të shkurta e maska, dy persona grabitin zyret e KEK-ut në Prizren

Më: 1 mars 2021 Në ora: 16:49
Foto ilustrim

Janë plaçkitur zyret e Korporatës Energjetike të Kosovës në Prizren sot pasdite.

Policia e Prizrenit ka konfirmuar grabitjen ku bën të ditur se dy persona kanë vjedhur një sasi të madhe parash.

“Rreth orës 15:03 minuta dy persona me armë të shkurta dhe me maska kanë arritur të grabitin një numër të konsiderueshme të parave në KEK në Prizren dhe janë larguar në drejtim të paditur”, ka thënë Shaban Osmanollaj, zëdhënës i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit.

Osmanollaj thotë se policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po merret me rastin.

“Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po interviston dëshmitarët dhe të marrë incizimet e kamerave”, ka thënë Osmanollaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat