Pesë të lënduar në aksident trafiku në magjistralen Ferizaj – Kaçanik

Kronikë e zezë

Pesë të lënduar në aksident trafiku në magjistralen Ferizaj – Kaçanik

Më: 2 mars 2021 Në ora: 22:22
Foto ilustrim

Pesë persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti të trafikut që ka ndodhur sot rreth orës 18:08 tek vendi i quajtur “Fshati i Vjetër”, në magjistralen Ferizaj – Kaçanik.

Kështu tha për media Bajram Krasniqi, zëdhënës i Policisë së Kosovës.

Krasniqi tha se në aksident ishin të përfshirë dy vetura.

Ai shtoi me rastin është marrë Drejtoria Rajonale e Ferizajt.

“Në ora 18:08, policia është njoftuar për një aksident trafiku në magjistralen Ferizaj-Kaçanik (Fshati i Vjetër). Në aksident janë përfshirë dy automjete dhe si pasojë e aksidentit pesë persona kanë pësuar lëndime. Njësia policore e trafikut e Drejtorisë Rajonale të Ferizajit është marrë me aksidentin”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat