Han i Elezit/ 25 Iphone X konfiskohen nga Dogana

Kronikë e zezë

Han i Elezit/ 25 Iphone X konfiskohen nga Dogana

Më: 5 mars 2021 Në ora: 14:50
Iphone X konfiskohen nga Dogana

Dogana e Kosovës ka njoftuar se në pikë kalimin kufitar të Hanit të Elezit janë konfiskuar 25 Iphone X

Sipas njoftimit, njësitë e doganës kanë vërejtur 25 telefona Iphone X në një veturë ku tentonin t’i fusnin në Kosovë ilegalisht.

“Në pikë kalimin kufitar të Hani të Elezit, njësit e doganës kanë zbuluar në një veturë të fshehur 25 telefona Iphone X.

 Rasti ka vazhduaar në procedurë kundërvajtse derisa produktet janë konfiskuar”, thuhet në njoftim.

Image
Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat