Hjanat vjedhin para në një kishë në Gjilan

Kronikë e zezë

Hjanat vjedhin para në një kishë në Gjilan

Më: 20 mars 2021 Në ora: 10:30
Ilustrim

Gjatë ditës së djeshme në një kishë në Gjilan janë vjedhur 300 denar (monedha të Serbisë).

Përpos monedhave janë vjedhur edhe dy zmadhues zëri.

Sipas PK-së, thuhet se rasti është duke u hetuar.

Ky është njoftimi i plotë:

“Fsh. Shillovë, Gjilan, 14.19.03.2021-17:00-08:50. Ankuesi mashkull kosovar raporton se persona të panjohur nga kisha kanë vjedhur 300 dinarë (monedhë e Serbisë), të cilët vizitoret i vendosin neper ikona në brendi të kishës dhe dy zmadhues zëri. Rasti është duke u hetuar”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat