Një femër dhe dy meshkuj prangosen për prostitucion në Podujevë 

Kronikë e zezë

Një femër dhe dy meshkuj prangosen për prostitucion në Podujevë 

Më: 4 prill 2021 Në ora: 08:29
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona të dyshuar për veprën penale “Mundësim apo detyrim në prostitucion”.

Burime brenda Prokurorisë Themelore në Prishtinë kanë bëtë ditur se të dyshuarit për kryerjen e kësaj vepre janë dy meshkuj dhe një femër.

Arrestimi i tyre u bë mbrëmë rreth orës 19:00 në fshatin Shtedim të Podujevës.

Sinjali mëson se pas intervistimit, prokurori ka urdhëruar që të njëjtit të lirohen në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat