Marokeni theret me thikë në Prishtinë

Kronikë e zezë

Marokeni theret me thikë në Prishtinë

Më: 12 prill 2021 Në ora: 08:53
Foto Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se një maroken ka kërkuar ndihmë mjekësore, pasi që ishte therur me thikë dhe më pas i është grabitur një çantë, ndërsa Policia ka arritur të identifikojë dhe arrestojë të dyshuarin mashkull libanez.

Rasti ka ndodhur në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Prishtinë, të dielën në ora 18:10.

“Viktima mashkull shtetas Maroken ka kërkuar ndihmë mjekësore, pasi që ishte therur me thikë dhe më pas i është grabitur një çantë nga i dyshuari i pa njohur”.

Pas tretmanit mjekësor viktima është liruar.

Njësia policor ka arrit të identifikoj dhe arrestoj të dyshuarin mashkull libanez, ndërsa me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat