Rrihen dy vëllezër në Mitrovicë për pronë

Kronikë e zezë

Rrihen dy vëllezër në Mitrovicë për pronë

Më: 13 prill 2021 Në ora: 11:28
Foto ilustrim

Dy persona janë arrestuar (vëllezër mes vete) të cilët pas një mosmarrëveshje rreth pronës janë përleshur fizikisht mes vete.

Sipas raportit të policisë, rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 20:20 në rrugën “Hamës Jashari”, në Mitrovicë.

Siç thuhet në raport, në përleshje ka qene i përfshirë edhe një i dyshuar tjetër (vëllai i tyre) i cili është larguar në drejtim të panjohur.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovar -vëllezër pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje rreth pronës, janë përleshur fizikisht në mes vete. Në përleshje ka qenë i përfshirë edhe një i dyshuar tjetër vëllai i tyre i cili është larguar në drejtim të panjohur”, thuhet në raportin e policisë.

Tutje në raport, thuhet se si pasoj e përleshjes njëri nga të dyshuarit ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti është dërguar për tretman mjekësor.

Ndërkaq, me vendim të prokurorit pas intervistimit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat