Zbulohen 72 kartëmonedha të falsifikua në Skënderaj

Kronikë e zezë

Zbulohen 72 kartëmonedha të falsifikua në Skënderaj

Më: 16 prill 2021 Në ora: 15:34
Foto ilustrim

Derisa policia ishin duke realizuar një kontroll pas mesnatës në Skënderaj, ata kanë ndaluar një makinë ku kanë zbuluar se kishte 72 karmonedha të falsifikuara.

Ata pas arrestimit nga policia  me vendim të prokurorit janë liruara dhe rasti ka shkuar pë vendosje në gjykatë.

Policia tregon se gjatë kontrollit rreth orës 00.35 me 15 prill në Skënderaj në veturën e të dyshuarit mashkull, janë gjetur dhe sekuestruar: 41 monedha nga 10€ dhe 31 nga 20€, që dyshohet të jenë të falsifikuara. 

I dyshuari me dy dëshmitarët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, janë liruar në procedurë të rregullt për veprën monedhë e falsifikuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat