Arrestohet i kërkuari për veprat “Vrasje në tentativë dhe grabitje e armatosur”

Kronikë e zezë

Arrestohet i kërkuari për veprat “Vrasje në tentativë dhe grabitje e armatosur”

Më: 21 prill 2021 Në ora: 18:40
Ilustrim

Sot Njësiti i Hetimeve të Përgjithshme në bashkëpunim me njësitet e stacionit të Veriut në Prishtinë, kanë arritur të lokalizojnë vendndodhjen e personit të dyshuar, i cili kërkohej për veprat “Vrasje në tentativë dhe grabitje e armatosur.”

Siç njofton Policia, rasti ka ndodhur me datën 28 mars 2021 në rrugën “Mon Balaj”, në Prishtinë, saktësisht në një pompë derivatesh.

Pas marrjes së autorizimeve nga ana e prokurorisë dhe gjykatës përkatëse, hetuesit rajonal kanë ndërmarrë një operacion bastisjeje në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë, i cili ka rezultuar me arrestimin personit të dyshuar:• A. K, mashkull, 19 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, i cili ishte i shpallur në kërkim nën dyshimin e bazuar për përfshirje në veprat në fjalë.

“Personi i dyshuar pas intervistimit me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje”, njofton Policia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat