Po kontrabandonte emigrantë, i dyshuari aksidentohet në Drenas e më pas ik nga vendi i ngjarjes

Kronikë e zezë

Po kontrabandonte emigrantë, i dyshuari aksidentohet në Drenas e më pas ik nga vendi i ngjarjes

Më: 11 maj 2021 Në ora: 09:48
Foto ilustrim

Njësitë policore në Drenas kanë tentuar që të ndalojnë një veturë me targa vendore, por drejtuesi i veturës kishte refuzuar të ndalonte.

Pak më vonë e njëjta veturë është aksidentuar. Me të ndaluar, zyrtarët policorë kanë arritur të kuptojnë se brenda automjetit në fjalë kishin qenë 5 emigrantë meshkuj, shtetas të huaj ndërsa vozitësi i veturës ka arritur të ik derisa nuk dihet identitetit i tij.

Për shkak se vetura ishte aksidentuar, emigrantët kishin pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit kanë pranuar tretman mjekësor.

Njësitë policore janë marrë me rastin i cili vazhdon të hetohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat