Një shtetas i huaj e rrah gruan e tij pas një zënke në Gjakovë

Kronikë e zezë

Një shtetas i huaj e rrah gruan e tij pas një zënke në Gjakovë

Më: 12 maj 2021 Në ora: 15:50
Foto ilustrim

Është arrestuar një shtetas i huaj rreth orës 22.30 të martën në Gjakovë, për shkak se kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij shtetase e huaj. 

Policia si pasoj e rastit viktima ka pranuar tretman mjekësor, kurse i dyshuari është dërguar në psikiatri për shkak të sëmundjeve mendore, ndaj të cilit prokurori ka lëshuar vendim mbi ndalimin e tij për 48 orë. 

Një vendin e ngjarjes njësiti policor ka gjetë dhe sekuestruar një mjet të fortë e cila dyshohet se ishte përdorë në rast nga dyshuari. 

Rasti vazhdon të hetohet si dhunë në familje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat