Policia deklarohet për zjarrin te shtëpia në Deçan, fatmirësisht s’ka viktima

Kronikë e zezë

Policia deklarohet për zjarrin te shtëpia në Deçan, fatmirësisht s’ka viktima

Më: 19 maj 2021 Në ora: 20:25
Ilustrim

Është përfshirë nga zjarri sot një shtëpi në Deçan. Lidhur me rastin është deklaruar edhe Policia e Kosovës.

Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi tha se fatmirësisht nga ky zjarr nuk ka viktima.

“Rreth orës 17:45 stacioni policor Deçan është njoftuar për një zjarr në një shtëpi 3 katëshe.

Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka njoftuar zjarrfikësit e Deçanit. Më pas edhe Zjarrfikësit e Pejës kanë shkuar në asistim.

Zjarrfikësit janë duke u përpjekur që ta shuajnë zjarrin. Fatmirësisht viktima nuk ka. Edhe kati i dytë i shtëpisë ka filluar të digjet. Ende nuk dihen arsyet e shkaktimit të zjarrit”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat