Konfiskohen 72 mijë vezë pa dokumentacion në kufi

Kronikë e zezë

Konfiskohen 72 mijë vezë pa dokumentacion në kufi

Më: 6 qershor 2021 Në ora: 08:55
Ilustrim

Policia në pikë kufitare në Vermicë, ka gjetur dhe konfiskuar një sasi të vezëve pa dokumentacion përkatës.

Rasti ka ndodhur mëngjesin e së shtunës, ka bërë të ditur policia në raportin 24 orësh.

Gjatë kontrollimit tq automjetit të cilin e drejtonte një shtetas i Shqipërisë, policia ka gjetur dhe konfiskuar 72 mijë vezë pa dokumentacion përkatës.

“PKK Vërmicë 05.06.2021 – 08:00. Njësia policore ka ndaluar një automjet të cilin e drejtonte një mashkull Shqiptar shtetas i R. Shqipërisë, dhe gjatë kontrollimit  në automjetin e tij, i janë gjetur dhe konfiskuar 72.000 vezë pa dokumentacionin përkatës. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat