Kultivoi hashash e kokainë, prokurori e liron të arrestuarin

Kronikë e zezë

Kultivoi hashash e kokainë, prokurori e liron të arrestuarin

Më: 21 qershor 2021 Në ora: 13:13
Foto ilustrim

Një person është arrestuar nga Policia e Kosovës pasi dyshohet se ka kultivuar katër bimë të dyshuara të llojit kanabis sativa.

Ngjarja ka ndodhur në Kaçanik, mbrëmjen e së dielës.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që në oborrin e shtëpisë së tij janë gjetur dhe konfiskuar katër bimë të dyshuara të llojit kanabis sativa. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që pas intervistimit i dyshuari të lirohet në procedurë të rregullt”, bënë të ditur policia.

Rasti vazhdon të hetohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat