Me thikë 16cm të gjatë, tenton ta kalojë kufirin

Kronikë e zezë

Me thikë 16cm të gjatë, tenton ta kalojë kufirin

Më: 26 korrik 2021 Në ora: 10:34
Foto ilustrim

Një shtetas i Kosovës ka provuar që të futet në Kosovës nga pika kufitare në Merdar, me një thikë rreth 16 cm të gjatë.

Por, ai u ndalua nga policia kufitare, e cila i gjeti thikën gjatë një kontrolli në çantën e tij.

Policia njofton se ia ka konfiskuar thikën dhe pasaportën.

Përveç kësaj, ai është udhëzuar që të paraqitet edhe te prokurori.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat