Vetaksident në Prizren, një person i vdekur dhe 2 të lënduar

Kronikë e zezë

Vetaksident në Prizren, një person i vdekur dhe 2 të lënduar

Më: 25 shtator 2021 Në ora: 21:41
Foto ilustrim

Një vetkasident ka ndodhur sot rreth orës 20:30 tek ura në hyrje të fshatit Gjonaj në Has të Prizren, ku një veturë ka rënë në lumin Dri.

Media nga burimet ka mësuar se si pasojë e këtij aksidenti një person ka vdekur, kurse dy të tjerë janë lënduar.

Mësohet se deri tek aksidenti dyshohet se ka ardhur si pasojë e mos përshtatjes së shpejtësisë dhe alkoolit.

Burimet kanë njoftuar se të lënduarit janë transportuar për në spital, kurse trupi i pajetë i viktimës është ende në vendin e ngjarjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat