​Konfiskohen veshmbathje të padeklaruara nga Shqipëria

Kronikë e zezë

​Konfiskohen veshmbathje të padeklaruara nga Shqipëria

Më: 1 tetor 2021 Në ora: 13:09
Foto ilustrim

Në hyrje të kalimit kufitar në Vermicë, është selektuar për në vijën e dytë kontrollit, autobusi me targa të Shqipërisë, të cilin e voziste i dyshuari mashkull shtetas i Shqipërisë.

Gjate kontrollës në bagazhin e autousit është hasur në mallra të ndryshme (veshëmbathje ) të pa deklaruara si: trenerka për fëmijë, duksa, jakne, komplete femrash, dhe të tjera.

Lidhur me rastin është duke u marrë Dogana e Kosovës në SPK-Vërmicë.

Po në Vërmicë, në hyrje të kalimit kufitar vetura me targa të Shqipërisë të cilën e voziste e dyshuara femër shtetase e Shqipërisë, është selektuar për në vijën e dytë kontrollit.

Gjate kontrollës të ushtruar në vijën e dytë, në bagazhin e veturës është hasur në mallra të ndryshme të pa deklaruara, rreth 44 artikuj të ndryshëm si patike, këpuce, çizme, veshëmbathje të ndryshme.

Lidhur me rastin është duke u marrë Dogana e Kosovës në SPK-Vërmicë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat