Arrestohen dy persona të dyshuar për disa vjedhje

Kronikë e zezë

Arrestohen dy persona të dyshuar për disa vjedhje

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 10:13
Ilustrim

Hetuesit policor  të stacionit policor Jugu në Prishtinë, kanë arrestuar dy persona të dyshuar për disa raste të vjedhjeve.

Personat e arrestuar:

V.M, mashkull, shtetas i Republikës së Kosovës  dhe B .K mashkull, shtetas i Republikës së Kosovës,  dyshohet të jenë të përfshirë në së paku gjashtë raste të vjedhjeve, të cilat kanë ndodhë në rajonin e Prishtinës.

Personat  arrestuar me vendim të  prokurorit të shtetit, janë liruar në procedurë të rregullt, ndërkohë që hetuesit po kryejnë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore e procedurale lidhur me rastet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat