Hajnat në Rahovec vjedhin ari, 12 mijë franga e 500 euro, deklarohet Policia

Kronikë e zezë

Hajnat në Rahovec vjedhin ari, 12 mijë franga e 500 euro, deklarohet Policia

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 09:46
Ilustrim

Mbrëmë në fshatin Brestovc të komunës së Rahovecit disa persona të panjohur kanë hyrë në shtëpinë e ankuesit dhe kanë vjedhur para të gatshme, orë dore dhe stoli ari.

Ankuesi kosovar ka raportuar se personat e panjohur kanë hyrë përmes ballkonit duke depërtuar në katin e shtëpisë së tij dhe kanë vjedhur 12 mijë franga zvicerane, 500 euro, gjashtë orë dore dhe stoli ari në vlerë rreth 15 mijë euro.

Lajmi është bërë i ditur përmes raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, të cilët kanë njoftuar se rasti është duke u hetuar.

Fsh. Brestovc, Rahovec 15.10.2021-23:35.  Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se persona të panjohur përmes ballkonit kanë depërtuar në katin e shtëpisë së tij dhe kanë vjedhur rreth dymbëdhjetë mijë franga zvicerane, pesëqind euro para te gatshme, gjashtë orë dore si dhe stoli arin në vlerë rreth pesëmbëdhjetë mijë euro. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat