Festa me armë në Skenderaj në ditën e zgjedhjeve, arrestohet i dyshuari

Kronikë e zezë

Festa me armë në Skenderaj në ditën e zgjedhjeve, arrestohet i dyshuari

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 09:35
Foto ilustrim

Të dielën më 17 tetor, në ditën kur u mbajtën edhe zgjedhjet lokale në Kosovë, në komunën e Skenderajt pas publikimit të rezultateve preliminare pati të shtëna me armë në shenjë feste.

Lidhur me këtë rast, policia ka arritur ta arrestoj të dyshuarin mashkull.

Gjithashtu në vendin e ngjarjes policia ka gjetur dhe sekuestruar 18 gëzhoja të kalibrave të ndryshëm.

“Pas një pune hetimore me datë 18.10.2021 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që dyshohet se kishte shtënë me armë zjarri. Nga i dyshuari është sekuestruar një revole me një karikator dhe pesë fishek. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që pas intervistimit i dyshuari të lirohet në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat