​Arrestohet një person për armëmbajtje pa leje në Gjakovë

Kronikë e zezë

​Arrestohet një person për armëmbajtje pa leje në Gjakovë

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 14:50
Foto ilustrim

Një person nga Rogova e Gjakovës është arrestuar sot nga Policia e Kosovës për armëmbajtje pa leje.

Stacioni policor në Gjakovë ka pranuar informatë se V.SH., i lindur 1991, ka në posedim armë zjarri dhe mjete tjera luftarake.

Policia sipas urdhëresës të gjykatësit paraprak, ka realizuar kontrollin e shtëpisë dhe lokaleve tjera përcjellëse të të dyshuarit, me ç’rast janë gjetur dhe sekuestruar një zollë e zbrazët, një gulinov, kalibër 12.7 mm dhe një revole, kalibri 7.65 mm.

I njëjti është intervistuar në praninë e avokatit mbrojtës dhe pas deklarimit, me urdhër të prokurorit kujdestar ai është liruar, dhe rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat