Në Leposaviq mashtronte shtetasja e Serbisë, mblidhte para për një vajzë të sëmurë pa autorizim

Kronikë e zezë

Në Leposaviq mashtronte shtetasja e Serbisë, mblidhte para për një vajzë të sëmurë pa autorizim

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 10:33
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka bërë të ditur një rast të mashtrimit në Leposaviq, ku një shtetase femër shtetase e Serbisë ka raportuar se pa autorizimin e saj  e dyshuara shtetase e Serbisë, po mblidhte para për vajzën e saj të sëmurë që banon në territorin e Republikës së Kosovës pa leje qëndrim.

Rasti ka ndodhur më 20 tetor në ora 13:00.

Ankuesja femër shtetase e Serbisë ka raportuar se pa autorizimin e saj e dyshuara shtetase e Serbisë, po mblidhte para për vajzën e saj të sëmurë që banon në territorin e Republikës së Kosovës pa leje qëndrim”, thuhet në raport.

E dyshuara është  arrestuar dhe gjatë marrjes në pyetje ajo pranoi se edhe më parë kishte mbledhur para për një person tjetër, e të cilat i kishte keqpërdorur.

Me vendim të prokurorit e dyshuara është liruar në procedurë të rregullt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat