Vetaksident me të lënduar në Skivjan të Gjakovës

Kronikë e zezë

Vetaksident me të lënduar në Skivjan të Gjakovës

Më: 23 tetor 2021 Në ora: 09:56
Ilustrim

Një vetaksident trafiku ka ndodhur mëngjesin e së shtunës në fshatin Skivjan të Gjakovës, ku janë lënduar dy persona – vozitësi dhe pasagjeri.

Deri te aksidenti ka ardhur pasi i dyshuari nga pakujdesia dhe duke mos ju përshtatur shpejtësisë së lëvizjes, ka humbur drejtimin mbi automjet dhe ka dalë nga rruga duke u rrokullisur.

Rastin për Shqip.com e ka konfirmuar Nysret Xhurkaj, zëdhënës i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës.

“Të lënduarit pas aksidentit, me ndihmën e kalimtarëve të rastit, dërgohen në Emergjencën e Spitalit në Gjakovë, ku pas kontrollit mjekësor për shkak te lëndimeve të marra pasagjeri dërgohet në QKUK- Prishtinë për trajtim mjekësor të mëtejshëm”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat