​Shëtit me Kallashnikov nëpër Prishtinë, ndalohet 42 vjeçari

Kronikë e zezë

​Shëtit me Kallashnikov nëpër Prishtinë, ndalohet 42 vjeçari

Më: 23 tetor 2021 Në ora: 23:56
Foto nga vendi i ngjarjes

Policia e Rajonit të Prishtinës, sot rreth orës 20:30, në rrugën "Xheladin Hana" në Prishtinë, për kontroll rutinore, kanë ndaluar një veturë dhe pas një kontrolli të detajuar që i është bërë personit dhe veturës.

Policia ka arritur që të gjej dhe të sekuestroj një armë e gjatë, AK-47.

Policia gjithashtu ka sekuestruar një karikatorë, si dhe 25 fishekë.

I dyshuari L.B, mashkull 42 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, është dërguar për intervistim,në stacionin policor qendra në Prishtinë. Ndaj tij është iniciuar rasti për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës dhe me vendim të prokurorit të shtetit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat