Policia jep detaje për plagosjen e mbrëmshme në Prishtinë

Kronikë e zezë

Policia jep detaje për plagosjen e mbrëmshme në Prishtinë

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 08:58
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për rastin e mbrëmshëm në Prishtinë, ku një person ka mbetur i plagosur.

Policia njofton se rasti ka ndodhur në rrugën “Egnatia” në Prishtinë, të hënën rreth orës 21:59.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti ka shtënë me armë zjarri në drejtim të viktimës mashkull kosovar. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti është dërguar për tretman mjekësor në QKUK”, thuhet në raport.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet përkatëse policore, aty kanë gjetur dhe konfiskuar dy gëzhoja dhe një plumb ndërsa nga i dyshuari kanë konfiskuar armën-pistoletë me një karikator me tre fishekë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat