Policia jep detaje për personin që u ther me thikë në qendër të Prishtinës

Kronikë e zezë

Policia jep detaje për personin që u ther me thikë në qendër të Prishtinës

Më: 4 nëntor 2021 Në ora: 14:57
Ilustrim

Theret me thikë një 25 vjeçar në Prishtinë

Një 25-vjeçar është therur me thikë këtë të enjte në Prishtinë.

Nga policia kanë bërë të ditur se ai është therur me thikë sot rreth orës 14:00 në rrugën “Edit Durhan”.

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka treguar se ai është dërguar për tretman mjekësor.

“Rreth orës 14 :00, kemi marrë informatën për një person të lënduar në rrugë "Edit Durham" në Prishtinë. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe bazuar në të dhënat fillestare dyshohet që viktima një mashkull rreth 25 vjeç, ka marrë lëndime nga një mjet i mprehtë. I njëjti është dërguar për trajtim mjekësor”, tregoi Ahmeti.

Hetuesit policor kanë nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij rasti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat