​Kanos motrën me thikë, një muaj paraburgim

Kronikë e zezë

​Kanos motrën me thikë, një muaj paraburgim

Më: 16 nëntor 2021 Në ora: 17:48
Foto ilustrim

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës një muaj paraburgim ndaj të pandehurit Q.M. shtetas kosovar, për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale kanosja.

Gjyqtari i procedurës paraprake i Divizioni Penal, ka vlerësuar se ekziston dyshimi i bazuar mirë, se i pandehuri më 14.11.2021, në shtëpinë e tyre në Ferizaj, ka kanosur me fjalë motrën e tij Ç.M.,

Në atë mënyrë që kjo e fundit pasi ishte kthyer nga puna, i pandehuri e kishte pyetur “Se ku ke qenë”, duke e kërcënuar pastaj me thikë.

Me këtë rast palët njoftohen se ankesa kundër këtij aktvendimi nuk e shtyn ekzekutimin e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat