Arrestohet prishtinasi, Policia gjen kanabis në shtëpinë e tij

Kronikë e zezë

Arrestohet prishtinasi, Policia gjen kanabis në shtëpinë e tij

Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 09:24
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka konfiskuar 72 bimë të dyshuara narkotike të llojit kanabis në Prishtinë.

Rasti ka ndodhur ditën e mërkurë, rreth orës 15:30.

“Duke vepruar në bazë të urdhëresës së lëshuar nga gjykata, njësitë policore kanë kryer kontrollin e një shtëpie, me dyshimin e bazuar se në atë shtëpi janë duke u kultivuar bimë narkotike. Gjatë kontrollit në shtëpi janë gjetur dhe konfiskuar 72 bimë të dyshuara narkotike të llojit kanabis”, njofton Policia.

Më tej, në njoftim thuhet se në lidhje me rastin është arrestuar një i dyshuar mashkull kosovar dhe i njëjti me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat