Paraburgim për personin që tentoi të përdhunojë të miturën

Kronikë e zezë

Paraburgim për personin që tentoi të përdhunojë të miturën

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 15:30
Foto ilustrim

Gjykata Themelore në Prizren i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh peronit me inicialet M.Xh., për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale dhunimi.

Në një komunikatë për media nga gjykata në fjalë bëhet e ditur se masa e paraburgimit e caktuar nga gjyqtarja Ajser Skenderi do të llogaritet prej kohës së arrestimit më 24 nëntor dhe mund të zgjasë deri më 24 dhjetor të po këtij viti.

“Gjykata me rastin e caktimit të masës së paraburgimit ndaj të pandehurit ka vlerësuar se ekzistojnë arsyet ligjore për caktimin e masës së paraburgimit, dhe nga provat e mbledhura deri në këtë fazë, rrjedh dyshimi i bazuar:

‘Më datë 9 nëntor 2021, në orët e pasdites tenton të kryej aktin seksual duke e kap për krahu të miturën e ndalon dhe i drejtohet me fjalët :,,ndalu se nuk të bëjë asgjë dhe duke i thënë ‘’mos bërtit’’ dhe e prek në pjesët të trupit duke tentuar për ta dhunuar seksualisht të njëjtën’”, thuhet në komunikatë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat