E keqtrajton psiqikisht motrën e tij, arrestohet gjakovari

Kronikë e zezë

E keqtrajton psiqikisht motrën e tij, arrestohet gjakovari

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 09:45
Foto ilustrim

Policia e Kosovës njofton që është arrestuar një person në Gjakovë, pasi e kishte keqtrajtuar në mënyrë psikike motrën e tij. Pas kësaj  gruaja është strehuar në jetimore bashkë me fëmijët e saj.

E sipas policisë i dyshuari ishte nën ndikimin e alkoolit po ashtu për shkak të agresivitetit te tij nuk iu kishte bërë as alkool testin dhe gjatë intervisitimit i njëjti i kishte thyer dy kompjuterë të Policisë.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që dyshohet se ka keqtrajtuar psiqikisht motrën e tij viktimën femër kosovare. Viktima se bashku me dy fëmijët e saj është strehuar në strehimore. I dyshuari ka qene nën ndikim të alkoolit por për shkak të agresivitetit të tij nuk ka iu është bërë alkool testin, dhe përderisa ka qenë në zyrat e intervistimit i ka thyer dy kompjuter pronë të Policisë së Kosovës.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, me vendim të së cilit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport”, thuhet në raport.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat