30-vjeçari i ngul thikën qytetarit, pastaj rrëmben makinën dhe bën aktin e rëndë

Kronikë e zezë

30-vjeçari i ngul thikën qytetarit, pastaj rrëmben makinën dhe bën aktin e rëndë

Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 16:51
Ilustrim

Një sherr me armë të ftohta ka ndodhur sot në lagjen  “Minatori” në Bulqizë. Bëhet e ditur se pas një konflikti verbal, një 30-vjeçar me iniciale A.T., ka goditur me një mjet të fortë prerës në trup një qytetar me inicialet L.N.

Më pas, 30-vjeçari ka tentuar që ta shtyjë të lënduarin me automjet dhe e ka përmbysur në rrugë duke i rrezikuar kështu edhe jetën.

30-vjeçari, i cili ka qenë i dënuar më parë në fushën e armëmbajtjes pa leje është vënë në pranga nga policia.

Për gjendjen shëndetësore të të plagosurit nuk ka ende asnjë detaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat