Gjendja e të plagosurit me thikë është stabile, pas pak minutash pritet të lirohet nga spitali

Kronikë e zezë

Gjendja e të plagosurit me thikë është stabile, pas pak minutash pritet të lirohet nga spitali

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 23:26
Foto ilustrim

Doktoresha kujdetare në Emergjencën e Prishtinës, Krenare Makolli në “Edicionin Special” ka folur për gjendjen shëndetësore të pacientit të therur me thikë në lagjen “Dardania” në Prisntinë.

Ajo bëri të ditur se gjendja e pacientit është stabile dhe pas pak minutash do të lirohet nga spitali.

“Pacienti është në gjendje stabile, është pranuar rreth 2 orë më parë, janë kryer të gjitha ekzaminimet, janë përpunuar plagët, me konsultat me mjek, kemi vendosur ta lirojmë dhe është në gjendje stabile. Për momentin e kemi ende në hapësirat e qendrën emergjente, është në përfundim të procedurave  dhe raporteve mjekësoire dhe për disa minutash do të lirohet”, u shpreh ajo.

Doktoresha tha se i plagosuri kishte një plagë në pjesën e shpinës.

“Ka një plagë që gjendet në pjesën e shpinës, rreth unalzave, janë kryer egzaminimet radiologjike dhe ato të thella, plaga është përpunuar dhe nuk është rezultuar se ka ndonjë lëndim serioz dhe për disa minuta do të jetë i lirë”, tha Makolli.

Tutje, ajo shtoi se disa e sotme ka qenë e mbingarkuar me pacientë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat