Konfiskohen 22 qese me heroinë në Gjilan, arrestohen dy persona

Kronikë e zezë

Konfiskohen 22 qese me heroinë në Gjilan, arrestohen dy persona

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 09:12
Foto ilustrim

Janë konfiskuar 22 qese apo 1kg e 744.4 gram,  me substancë narkotike të llojit heroinë , njofton Policia e Kosovës.

Kjo sasi e drogës është gjendur në një shtëpi të një personi në Gjilan.

Përveç këtyre në shtëpinë e tij janë konfiskuar edhe dy peshore digjitale dhe një veturë.

“Në bazë të urdhëresë lëshuar nga Gjykata është shoqëruar në polici i dyshuari mashkull dhe me vendim të prokurorit është kontrolluar shtëpia  e tij dhe e nipit të tij, të dyshuarit mashkull ku si prova materiale janë gjetur dhe sekuestruar: dy peshore digjitale, 22 qese  me substancë të dyshuar narkotike të llojit Heroinë në peshë  1 kg e 744.4 gram, dhe  një veturë.

Dy të dyshuarit janë arrestuar dhe pas  intervistimit janë dërguar në mbajtje”, bën të ditur policia. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat