Gjakovari plagosi me armë zjarri një qen, arrestohet

Kronikë e zezë

Gjakovari plagosi me armë zjarri një qen, arrestohet

Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 09:58
Foto ilustrim

Policia në Gjakovë ka arrestuar një person i cili e ka gjuajtur me armë zjarri një qen, të cilit i ka shkaktuar lëndime.

Rasti ka ndodhur pasditen e së dielës, ka bërë të ditur policia në raportin 24 orësh.

Policia ka sekuestruar një pushkë gjuetie me 19 fishekë nga i dyshuari.

Me urdhër të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

“Gjakovë, 05.12.2021-16:30. Është arrestuar i dyshuari kosovar për shkak të dyshimit se para dyerve të shtëpisë së tij kishte gjuajt me armë zjarri në drejtim të një qeni pronë e viktimës mashkull kosovar. Si pasoj e rastit qeni i viktimës kishte marr plagë në këmbë dhe viktima e kishte dërguar te veterineri. Njësiti policor ka dalë në vendin e ngjarjes, nga i dyshuari ka sekuestruar një pushkë gjuetie me 19 fishekë. Në konsultim me prokurorin i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt”, ka njoftuar policia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat