Kanosi zyrtarin policor përmes telefonit, arrestohet i dyshuari nga Malisheva

Kronikë e zezë

Kanosi zyrtarin policor përmes telefonit, arrestohet i dyshuari nga Malisheva

Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 10:02
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në fshatin Senik të Malishevës, për shkak se përmes telefoni e kishte kanosë viktimën -zyrtar policor.

Deri te kanosja është pasi zyrtari policor derisa kishte qenë në kryerje të detyrës e kishte ndaluar të dyshuarin derisa kishte qenë duke e drejtuar veturën pa patentë shofer dhe pa regjistrim dhe i kishte shqiptuar gjobë.

I dyshuari kur është arrestuar kishte qenë nën ndikim të alkoolit të cilit ju ka bërë matja dhe ka rezultuar 2.03 promil.
 

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat